Do czego nosić długie kolczyki

Do czego nosić długie kolczyki?

By admin

Październik 17, 2019

Długie kolczyki – bardzo kobiecy rodzaj biżuterii, która bardzo mocno zwraca na siebie uwagę. Ozdobione kryształkami, koralikami czy też kamieniami szlachetnymi – ich różnorodność jest ogromna i z pewnością każda z nas byłaby w stanie znaleźć takie kolczyki wiszące, które przypadłyby jej do gustu. Tak naprawdę, jeśli tylko odpowiednio dobierzemy takie właśnie kolczyki – do naszego kształtu twarzy, ale i do tego, co mamy na sobie – efekt może być naprawdę niesamowity. Warto podkreślić też fakt, że taki rodzaj kolczyków będzie odpowiedni zarówno do pracy, na imprezę jak i na co dzień, oczywiście w zależności od modelu długich kolczyków, jakie wybierzemy. Wobec tego, o czym na pewno warto pamiętać?

Do czego pasują długie kolczyki a do czego niekoniecznie?

Tego rodzaju kolczyki bardzo często są bogato zdobione i bardzo mocno rzucają się w oczy. Jeśli więc chciałybyśmy tego uniknąć – postarajmy się kupić raczej skromniejszą wersję takich kolczyków. Jeśli jednak się to nam nie uda, pamiętajmy, że takie kolczyki nie lubią konkurencji w postaci innych elementów biżuteryjnych – po prostu wtedy w naszej stylizacji wszystkiego robi się zdecydowanie za dużo. Wybierając takie kolczyki najlepiej jest więc zrezygnować z naszyjników, bransoletek, kolii i wielu innych ozdób.

Długie kolczyki będą wspaniale wyglądać zarówno w zestawieniu z wydekoltowaną sukienką wieczorową jak i do zimowego golfu. Zawsze warto jednak mieć na uwadze fakt, że ze względu na ich bogatą formę, nie powinniśmy przesadzać ze wzorami i innymi elementami ozdobnymi na naszej odzieży. Proste, ale nowoczesne kreacje doskonale będą pasować do wiszących kolczyków. Natomiast wyjątek może stanowić kreacja na wieczorne wyjście – jeśli jest to impreza, zdecydowanie możemy odrobinę zaszaleć i zdecydować się nie tylko na rzucające się w oczy kolczyki, ale i bardziej wystrzałową kreację.

Zastanawiając się nad tym, do czego nosić wiszące kolczyki, warto też pomyśleć o tym, aby ich rodzaj dopasować do posiadanego kształtu twarzy. Długie kolczyki o wiszącej formie przede wszystkim będą odpowiednie dla pań o owalnej i okrągłej twarzy, gdyż dzięki nim będzie się ona wydawać smuklejsza i bardziej pociągła. W takim przypadku sprawdzą się też kolczyki z frędzlami w stylu boho. Z kolei kolczyki w formie dużych kół będą bardziej odpowiednie dla pań o kwadratowym kształcie twarzy, gdyż lepiej zrównoważą proporcje.
Tego rodzaju kolczyki można też bez przeszkód nosić także i wtedy, kiedy nosimy okulary – takie zestawienie wręcz sprawia, że całość wygląda jeszcze bardziej interesująco.

 

Do czego nosić długie kolczyki?
5 (100%) 1 ocen(a/y)

About admin