Do czego nosić spódnicę midi

Do czego nosić spódnicę midi?

By admin

Sierpień 21, 2019

Spódnica midi ma bardzo bogatą historię. Pojawiła się na modowym horyzoncie w momencie, kiedy kobiety zaczęły coraz śmielej i odważniej odsłaniać ciało, a w szczególności nogi. Przez długi czas midi rywalizowała z miniówką. Nie była to równa walka, wszak panie niechętnie zgadzały się na ograniczenia. A midi nadal przecież kojarzyła się z pewnego rodzaju konserwatyzmem. Tymczasem dziś spódnica do połowy łydki jest uznawana za jeden z najbardziej kobiecych fasonów.

Midi w natarciu

Stylizacje ze spódnicą midi są obecnie bardzo w trendach. I choć mogłoby się wydawać, że ten fason sprawdza się raczej w eleganckich stylizacjach, to coraz częściej widać je również na ulicach w dość nieoczywistych zestawieniach. Jest to zapewne wynikiem tego, iż projektanci, a za nimi również amatorki mody, docenili potencjał tkwiący w tej kontrowersyjnej długości.

Midi jest wyjątkowo kobieca, a w zależności od dodatków, jakie do niej dobierzemy, sprawdzi się w zasadzie w każdych okolicznościach. Spódnica ołówkowa midi idealnie nada się w przypadku oficjalnych stylizacji np. do biura, lub na służbowe spotkanie. Można wykorzystać ją nawet jako podstawę weselnego outfitu. Wersje rozkloszowaną z powodzeniem zaś zestawimy z bardziej luźnymi dodatkami, tworząc idealną stylizację miejską.

Jak nosić midi?

Ołówkowa midi wspaniale wygląda w połączeniu z oversizową górą np. luźną koszulą. Na co dzień można również dobrać do niej golf, lub bluzę dresową. Ogranicza nas tutaj w zasadzie tylko i wyłącznie nasza wyobraźnia. Spódnice midi występują wszak w bardzo wielu fasonach i odmianach. Są szyte z rozmaitych materiałów. Dlatego dają nieograniczone możliwości.

Spódnica midi na wesele powinna być bardziej strojna i efektowna. Idealnie sprawdzi się tu np. lekka plisowanka lub tiulówka. Ważne, aby dobrać odpowiednią do okoliczności barwę i zadbać o pasującą bluzkę w korespondującym kolorze. Warto pamiętać o tym, że długość do łydek może skracać nogi. Niższe kobiety powinny więc dobrać do takiej spódnicy buty na wysokim obcasie, aby nieco odciążyć i wysmuklić sylwetkę.

Do czego nosić spódnicę midi?
5 (100%) 1 ocen(a/y)

About admin