Jak dbać o trwałość ubrań

Jak dbać o trwałość ubrań?

By admin

Październik 17, 2019

Ubrania mają to do siebie, że się niszczą – czasem nie jest nam ich żal, inaczej natomiast może być w sytuacji, kiedy daną rzecz naprawdę bardzo lubimy i chcielibyśmy tak o nią zadbać, aby przedłużyć jej trwałość. W jaki sposób wobec tego postępować z taką odzieżą? Przeczytaj poradnik przygotowany przez specjalistów sklepu Ozonee.

Jak dbać o ubrania?

Pierwszą i chyba najważniejszą rzeczą jest to, aby przestrzegać instrukcji prania, jaka jest zamieszczona na metce danej rzeczy. Jeśli więc mamy informację o tym, aby prać daną rzecz z rzeczami o podobnym kolorze w niskiej temperaturze – jest to kluczowe do tego, aby rzecz się nie rozciągnęła lub też nie zafarbowała. Niewłaściwy sposób prania może zepsuć nawet bardzo dobry jakościowo materiał, podobnie z resztą wygląda sytuacja w przypadku mocnego wirowania bardzo delikatnych tkanin – na to także trzeba uważać, aby nie wyjąć z bębna pralki samych strzępów odzieży.

Zastanawiając się nad tym, jak przedłużyć trwałość ubrań warto też wiedzieć o tym, aby przed wrzuceniem ubrań do pralki niektóre części odzieży wywrócić na lewą stronę. W przypadku bluzek z delikatnymi nadrukami czy też dżinsów może okazać się to kluczowe dla zachowania ich w dobrym stanie. To, co dodatkowo może narazić daną rzecz na zniszczenie to zbyt częste i zbyt agresywne prasowanie, już nie mówiąc o tym, że po prostu możemy się pomylić i źle ustawić temperaturę, a tym samym nieodwracalnie zniszczyć rzecz, którą lubimy. Dlatego też wyprasowaną bluzkę lepiej ładnie odwiesić w szafie, aby nie trzeba było za każdym razem prasować jej przed wyjściem z domu. To także znacznie przedłuży jej życie, a nam pozwoli na zaoszczędzenie czasu i pracy.

Co do zmechaconych ubrań?

Osoby, które kochają ciepłe polary, bluzy i swetry często zadają sobie pytanie o to, jak zapobiec mechaceniu się ubrań, gdyż czasem już po pierwszym praniu pojawia się taki problem. Receptą na to jest pranie ubrań w niższej, mniej szkodliwej dla ubrań temperaturze lub też zamiast prania w pralce – znacznie delikatniejsze pranie ręczne. Kluczowe jest też to, aby do prania nie używać zbyt agresywnych preparatów, które mogą nie tylko doprowadzić do mechacenia się rzeczy, ale i całkowicie ją zniszczyć. Swetry najlepiej jest prać całkowicie osobno i wykorzystywać do tego celu delikatny program (lub robić to ręcznie), a także dedykowany, delikatny płyn do prania. Należy też uważać z różnymi płynami zmiękczającymi i nie przekraczać zalecanej ich ilości na jedno pranie. Takie preparaty również w łatwy sposób mogą doprowadzić do uszkodzenia tkanin, nawet tych, które wyglądają na naprawdę grube i trwałe.

 

Jak dbać o trwałość ubrań?
5 (100%) 1 ocen(a/y)

About admin