Jak dobierać rajstopy do spódnicy

Jak dobierać rajstopy do spódnicy?

By admin

Październik 17, 2019

Odpowiednio dobrane rajstopy do naszej sukienki czy też spódnicy potrafią wspaniale wykończyć naszą stylizację, dodać jej klasy lub też sprawić, że będzie bardziej interesująca i niesamowita. Nie zawsze jednak wybór rajstop jest tak prosty i oczywisty. Wobec tego jak dobrać rajstopy i o czym pamiętać?

Jak dobrać rajstopy?

Oczywistą rzeczą jest to, że różnego rodzaju rajstopy mają różną grubość. Najbardziej eleganckie są te najcieńsze, ale i najczęściej są one zarezerwowane do albo bardzo eleganckich stylizacji (na ważne spotkania biznesowe, na przyjęcia, bankiety, wesela) albo do bardzo letnich, zwiewnych sukienek. Natomiast w sezonie jesienno – zimowym na co dzień powinnyśmy takich rajstop unikać, po pierwsze dlatego, że można w nich solidnie zmarznąć, a po drugie ze względu na fakt, że po prostu nie będą one wyglądać dobrze. Dlatego też w chłodniejszych miesiącach lepiej postawić na rajstopy o grubości około 60 den i więcej, a takie dostępne są często w klasycznym kolorze czarnym, ale i w wielu ciekawych wzorach i kolorach.

Jakie rajstopy do sukienki?

I właśnie ze względu na tą wielość wzorów i kolorów warto zwrócić uwagę na to, jak zestawiać ze sobą spódnice czy też sukienki razem z rajstopami. Chcąc ubrać czarne rajstopy tak naprawdę nie musimy obawiać się żadnego rodzaju spódnicy czy sukienki – każda powinna wyglądać dobrze, oczywiście z wyłączeniem zestawienia bardzo grubych, czarnych rajstop z lekką i zwiewną sukienką szyfonową czy jedwabną. Natomiast, jeśli w naszej szafie posiadamy interesujące rajstopy w stylu boho lub też fioletowe rajstopy w barokowe wzory – pamiętajmy, aby tak kolorowych i wzorzystych propozycji nie łączyć z innymi, równie kolorowymi sukienkami i spódnicami. W takim przypadku lepiej włożyć małą czarną, albo też inną spódnicę o dość skromnej i stonowanej formie. Wówczas będziemy miały szansę lepiej wyeksponować rajstopy w oryginalne wzory. Pamiętajmy też, że takie grubsze rajstopy do zimowej sukienki najlepiej będą wyglądać w zestawieniu z wysokimi kozakami czy też oficerkami. To przede wszystkim bardzo kobieca stylizacja pokazująca, że nawet w zimne, mroźne dni można wyglądać lekko i dziewczęco.

Natomiast, w sklepach znajdziemy też wiele propozycji rajstop ażurowych czy też klasycznych „kabaretek”. Warto pamiętać, że ze względu na ich formę, najlepszym pomysłem jest zarezerwować sobie tego typu rajstopy na typowo wieczorowe wyjścia, kiedy to można zaszaleć ze stylizacją i postawić na coś naprawdę bardzo kobiecego.

 

Jak dobierać rajstopy do spódnicy?
5 (100%) 1 ocen(a/y)

About admin