Jak się ubierać aby wyglądać szczuplej

Jak się ubierać aby wyglądać szczuplej

By admin

Październik 17, 2019

Ubrania i akcesoria mają ogromny wpływ na to, jak postrzegają nas inni ludzie. Nie chodzi tu tylko o typ ubrań i loga marek, ale przede wszystkim o indywidualny styl i podkreślenie naszych atutów. Ubiór może podkreślić naszą sylwetkę, wyeksponować walory i ukryć ewentualne mankamenty, ale może też poprzez niewłaściwy dobór ubrań, uwidocznić wszystkie nasze wady. Jak więc się ubierać?

Ubiór odpowiedni do typu sylwetki

Istnieje kilka typów sylwetki, na przykład popularna klepsydra z mocnym wcięciem w talii, albo jabłko, które to opisuje bardziej okrągłą sylwetkę. Bez względu na to, jakim typem sylwetki my jesteśmy, to dzięki odpowiedniemu doborowi ubrań możemy wyglądać młodziej, zgrabniej i bardziej pewnie siebie. Jak osiągnąć zadowalający efekt? Potrzeba praktyki i otwarcia na nowe rzeczy oraz fasony. Być może zawsze unikałyśmy krzykliwych, kwiecistych fasonów, kiedy to właśnie one podkreślą walory szczupłych sylwetek.

Jak się ubrać, żeby wyglądać szczuplej?

Jak wiadomo czarny kolor wyszczupla i jest to oczywiście prawda. Czarny kolor optycznie pomniejsza naszą sylwetkę, dzięki temu wizualnie można stracić kilka kilogramów. Ale to nie jedyna sztuczka stylistek – co ubierać, żeby wyglądać szczuplej? Świetnym rozwiązaniem są podłużne paski, które optycznie wydłużają sylwetkę, tym samym czyniąc ją delikatnie szczuplejszą. Dobrze sprawdza się też pasek przewiązany w talii, który skupi na niej wzrok. Talia jest zazwyczaj najszczuplejszym miejscem sylwetki, opasana paskiem dodatkowo podkreśli swoje walory. Nie należy także zapominać o butach na obcasie, które wysmuklają nogi i dodają kilku centymetrów, dzięki czemu całość sprawia wrażenie zgrabniejszej i szczuplejszej.

Bielizna modelująca sylwetkę- jak wybrać?

Na rynku dostępnych jest też mnóstwo fasonów bielizny wyszczuplającej, która ukryta pod ubraniem, odpowiednio zamaskuje wystający brzuszek albo boczki. Sprawdzi się zarówno do dżinsów i podkoszulka, jak i do wieczorowej, bardziej obcisłej sukienki, ponieważ nie odznacza się pod ubraniem bardziej niż typowa bielizna.

Jak wysmuklić sylwetkę?

Warto eksperymentować i łączyć ze sobą różne rozwiązania – paski, ciemniejsze kolory, wysokie buty. Nie zapominajmy także o biżuterii i dodatkach, a tutaj trzeba kierować się tą samą zasadą – podłużne, smukłe kształty (na przykład długie wisiory) optycznie wydłużają sylwetkę, dodając jej kilka centymetrów, wśród których nadprogramowe kilogramy się gubią. Warto korzystać z tego typu rozwiązań i podglądać np. gwiazdy na ściankach, jakie one wybierają stylizację, być może coś nas zainspiruje.

 

Jak się ubierać aby wyglądać szczuplej
5 (100%) 1 ocen(a/y)

About admin