Skarpetki we wzory

Skarpetki we wzory – hit czy kit?

By admin

Październik 17, 2019

Skarpetki są nieodzowną częścią garderoby, zarówno męskiej, jak i damskiej. Przyjęło się, że powinny być jednokolorowe, najlepiej białe albo czarne, ale czy na pewno? Skąd więc tak ogromna popularność wielokolorowych skarpetek w różne, często śmieszne wzory?

Kolorowe skarpetki dla dzieci i dorosłych

Dzieci nie wyobrażają sobie żadnej części garderoby bez jakiegoś nadruku lub koloru i skarpetki nie stanowią tutaj wyjątku. Jednak w przypadku dziecięcej garderoby jest to słodkie i rozczulające, ale jak odbierane są skarpetki w śmieszne wzory u dorosłych? Czy wypada takie nosić osobie, która się uczy albo sama na siebie zarabia? Dlaczego nie? Nie jest to przecież wstydliwa rzecz, aby ubrać się trochę odważniej. Przez większość część czasu skarpetki są ukryte pod spodniami i w butach, więc rzadko kto zwraca na nie uwagę, a jeśli już to wbrew pozorom, takie bardziej kolorowe części garderoby nie są odbierane negatywnie.

Śmieszne skarpetki- dla kogo?

Skarpetki lub inna bielizna w śmieszne wzory i kolory jest też doskonałym pomysłem na prezent. Czasami sami od siebie nie chcemy zdecydować się na taki zakup, ponieważ może nie być okazji, żeby je włożyć albo szkoda nam pieniędzy na tego typu gadżety. Jednak, gdy dostajemy coś takiego w prezencie, na naszej twarzy pojawia się szeroki uśmiech, a nawet jeżeli nie będziemy chcieli nosić ich poza domem, to jak najbardziej sprawdzą się jako skarpety domowe, które wkładamy po pracy lub szkole.

Kolorowe skarpetki do garnituru?

Moda na kolorowe skarpetki albo skarpetki w śmieszne napisy i wzory przywędrowała do nas zza oceanu i całkiem dobrze się tutaj zadomowiła. Nawet ludzie ceniący elegancję ubierają do garnituru kolorowe skarpetki i nie jest to wcale przesadą. Co więcej taki krok może być całkiem zgrabnym marketingowym posunięciem, bo dzięki niemu możemy pokazać naszemu rozmówcy, że nie jesteśmy przysłowiowymi „sztywniakami” i mimo, że znamy i respektujemy zasady elegancji, to leciutko je naginamy. Wprowadzamy dzięki temu bardziej personalny, oryginalny i często dowcipny element do naszego ubioru i nierzadko zyskujemy dzięki temu w oczach rozmówcy.

Oczywiście, należy zachować umiar i znaleźć złoty środek. Nie do każdej okazji tego typu ubiór pasuje i trzeba być ostrożnym w dobieraniu takich dodatków, aby kogoś nie urazić. Warto czasami dyskretnie przełamywać elegancję tego typu akcesoriami, ale nie róbmy tego nachalnie, gdyż straci to posmak świeżości i oryginalności, a stanie się po prostu kiczowate i słabe, więc warto mieć to na uwadze i stosować się do pewnych zasad.

 

Skarpetki we wzory – hit czy kit?
5 (100%) 1 ocen(a/y)

About admin