Stylizacje Wielkanocne

Stylizacje Wielkanocne

By admin

Sierpień 21, 2019

Wielkanoc to święta o specyficznym, doskonale wszystkim znanym charakterze. Kojarzy się przede wszystkim z wiosną i odradzającą się po zimie przyrodą. Wielkanoc to dla wielu również czas spędzony z bliższą i dalszą rodziną przy świątecznym stole. Dla niektórych to również czas imprez – długi weekend to świetna okazja do nadrobienia towarzyskich zaległości.

Stylizacje na święta wielkanocne

Wielkanoc to wiosenne święta – czas kiedy po zimie nadchodzi cieplejsza pora roku, a do życia budzi się przyroda. Za oknami pojawiają się kwiaty i pierwsza zieleń na drzewach. Stylizacje na Wielkanoc powinny zatem odpowiadać takiemu właśnie charakterowi tego święta. W modzie są wszelkiego rodzaju wzory roślinne. Popularne są zarówno skomplikowane wzory wykonane przy pomocy stempli, jak i te które łączą w sobie różne techniki. Świetnie sprawdzą się paznokcie stonowane, z delikatnymi tylko akcentami roślinnymi, jak i stylizacje bardzo ozdobne, złożone ze skomplikowanych wzorów. Bardzo popularne są wzory kwiatowe. Zwłaszcza te, które odnoszą się do tradycyjnego wzornictwa związanego z tym ważnym świętem.

Odniesienia do wielkanocnych ozdób

Paznokcie wielkanocne to nie tylko wzory roślinne i kwiatowe, tak jak Wielkanoc to nie tylko wiosna. To również czas wypełniony tradycyjnymi, świątecznymi dekoracjami, pełnymi charakterystycznych dlatego święta wzorów. Najbardziej popularne wielkanocne ozdoby to oczywiście pisanki.

Tradycyjnie pisanki wykonuje się przy użyciu kilku technik. Bardzo się one różnią również między sobą w różnych częściach Polski. Styliści paznokci, którzy chcą zatem czerpać inspiracje właśnie z nich mają do dyspozycji bardzo dużo materiału, który może dostarczyć pomysłów na wzory do wielkanocnych stylizacji.

Bardzo popularne są w czasie Wielkanocy wzory geometryczne, w kontrastowych kolorach, czasem nawet dość krzykliwe. Na Wielkanoc nie powinno się ulegać ograniczeniom i można pozwolić sobie na wzory, które budziłyby wątpliwości w innych momentach roku. Stylizacje wielkanocne mają pod tym względem dużo wspólnego ze stylizacjami karnawałowymi, w których najistotniejsza jest ozdobność i przyciąganie wzroku, a nie ścisłe dopasowanie do reguł stylistycznych.

Wielkanoc to zdecydowanie czas, w którym można sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa. Dozwolone są zaskakujące połączenia kolorów. Bardzo popularne w wielkanocnych stylizacjach są odważne połączenia wyrazistych, geometrycznych wzorów i rzucających się w oczy, a nawet kontrastujących ze sobą kolorów. W stylizacjach wielkanocnych nic nie powinno dziwić wszystko jest dozwolone.

Stylizacje Wielkanocne
5 (100%) 1 ocen(a/y)

About admin