Z czym łączyć kratę

Z czym łączyć kratę?

By admin

Październik 17, 2019

Ubrania w kratę są obecnie niezwykle modne. Różnobarwne koszule z tym wzorem cieszą się popularnością zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet. Coraz częściej w sklepach można znaleźć też sukienki czy bluzki z tym modnym wzorem. Nie każdy jednak wie, jak nosić ubrania w kratę.

 

Bez przesady

Wybierając strój, w którym pojawi się ubranie w kratę, należy pamiętać, by dobierać wyłącznie jedna odzież z tym wzorem. Wyjątkiem są komplety spodni i koszuli, najczęściej utrzymane w eleganckim stylu, które pasują do siebie kolorystycznie. W innym wypadku należy unikać łączenia ze sobą różnych elementów odzieży w kratę. Dotyczy to również dodatków (na przykład modnych szalików), które w połączeniu z koszulami i bluzka i w kratę nie będą prezentować się zbyt dobrze. Sięgając po odzież w kratę należy więc zachować umiar i nie przesadzać z tym modnym wzorem.

 

Z czym łączyć kratę?

Wiele osób może sobie zadać więc pytanie, z czym najlepiej łączyć kratę. Odpowiedzią na to pytanie są jednokolorowe ubrania, najczęściej nie posiadające żadnych dodatków i wzorów. Nie dotyczy to jednak wszystkich elementów odzieży. Podczas gdy spodnie jeansowe z modnymi przetarciami będą wyglądać dobrze z koszulą w kratę, podkoszulek z kolorowym nadrukiem już niekoniecznie.

Pod koszule w kratę, które wciąż są najmodniejszym elementem odzieży z tym wzorem, najlepiej nakładać więc jednokolorowe ubrania. Dodatkowo powinny być one utrzymane w stonowanych kolorach, a wybierając bardziej rzucający się w oczy podkoszulek należy pamiętać o tym, by kolorystycznie pasował on do koszuli. W przypadku koszulek z nadrukiem sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Podczas gdy mniej rzucające się w oczy nadruki mogą pasować do koszuli, te bardziej barwne i jaskrawe nie będą wyglądać zbyt dobrze.

 

Zapomnij o paskach

Najgorszym błędem, jaki można popełnić, jest założenie do kraty do odzieży w paski. Większość osób o tym wie, wciąż jednak pojawiają się takie, które zdają się zapominać o tej ważnej zasadzie. Połączenie kraty z paskami praktycznie zawsze będzie wyglądało źle, niezależnie od kolorystyki i indywidualnego doboru odzieży. To samo dotyczy innych, rzucających się w oczy wzorów.

Sięgając po odzież w kratkę należy zapomnieć więc o paskach, ciapkach i innych, mniej lub bardziej rzucających się w oczy wzorach. W przeważającej większości przypadków będą one wyglądały po prostu źle. Zamiast tego dużo lepszym pomysłem będzie założenie jednobarwnej, czarnej lub szarej odzieży, a także koszulek z jednokolorowymi nadrukami.

 

Z czym łączyć kratę?
5 (100%) 1 ocen(a/y)

About admin